Rola nadajnika optycznego w instalacjach telekomunikacyjnych

Znajdź nadajnik optyczny na www.telmor.pl/Produkty/Optyka-stacyjna/Nadajniki-MTX.

Z uwagi na to, że niemal codziennie korzystamy z instalacji telekomunikacyjnych, powinny one w dzisiejszych czasach okazać się bardzo niezawodne. Nie może więc dziwić, iż podzespoły wykorzystywane przez ekipy telekomunikacyjne są najwyższej klasy – tylko tak osiągalne będzie zamontowanie w stu procentach niezawodnej instalacji. Najważniejszymi częściami są oczywiście przewody, lecz – jak łatwo się domyślić – bez pozostałych elementów prawidłowe działanie instalacji nie byłoby możliwe. Takimi istotnymi elementami sieci telekomunikacyjnej są między innymi nadajniki optyczne, bo generują wiązki światła transmitowane następnie za pomocą światłowodów.

Nadajnik optyczny w sieciach

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, nadajnik optyczny to kluczowy element każdej sieci kablowej. Jest on kolejnym elementem konstrukcji po źródle danych i koderze. Przygotowane dane są dzięki niemu transmitowane kablami, a następnie odbierane przez dekoder, by dotrzeć do końcowego odbiorcy. Nadajnik optyczny emituje wiązkę lasera, która cechuje się niskim wypaczeniem danych oraz solidnością – dlatego niemal absolutnie zastąpił już starsze rozwiązania.

Niezawodne nadajniki optyczne

Żeby sieć okazała się wydajna i niezawodna, do jej wykonania należy zastosować tylko elementy najwyższej jakości. Nadajnik optyczny ze względu na ważną funkcję powinien działać w każdych warunkach – z tego względu o tym, od kogo go nabyć powinniśmy pamiętać jeszcze w czasie projektowania instalacji. Firmom zajmującym się fachowym zakładaniem sieci zaleca się wybór tylko doświadczonych sprzedawców, a jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie kupno nadajników optycznych bezpośrednio od producenta, ponieważ ci sprzedawane przez siebie nadajniki obejmują gwarancją, a w razie trudności w czasie instalacji – gwarantują specjalistyczne doradztwo klientom z całej Polski.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]