Stacja czołowa – telewizja kablowa

Dowiedz się, gdzie zamówić stację czołową.

Stacja czołowa to system, dzięki któremu możemy oglądać telewizję kablową oraz korzystać z internetu. To kluczowy punkt, który skupia różne sprzęty służące do prawidłowej transmisji dźwięku i obrazu. Wszystkie moduły budują razem kompleksowy system antenowy. Zobaczmy, z jakich urządzeń składa się stacja czołowa i gdzie z reguły jest używana.

Stacja czołowa – w apartamentowcach i motelach

Stacja czołowa wykorzystywana jest w modułach zbiorowego odbioru sygnału – m.in. w ośrodkach wypoczynkowych, motelach, szpitalach oraz przez operatorów telewizji kablowej. Transmituje ona informacje do końcowych odbiorców. Jednym z kluczowych komponentów wchodzących w skład stacji czołowej jest specjalistyczna szafka montażowa – przeznaczona zarówno do odbioru sygnału cyfrowego, jak i analogowego. Jej konfiguracja odbywa się przy pomocy specjalistycznego oprogramowania. Do szafki można zamontować rozmaite moduły – na przykład DTV RR4 oraz DTVD CI1.

Stacja czołowa – odrębne porty USB

Pojedyncze komponenty przeznaczone są do odbierania zróżnicowanych sygnałów, na przykład DVB-S/S2 i AV. Standard analogowy jest mniej doskonały niż cyfrowy – występują zakłócenia w transmisji obrazu, a rozbudowa niesie ze sobą duże wydatki. Dużo modułów wchodzących w skład stacji czołowej wyposażona jest również w osobne sloty USB, które pozwalają na wprowadzenie dowolnej zawartości. Kompleksowy system antenowy osiągamy poprzez połączenie rozmaitych komponentów.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]