Wzmacniacz kanałowy – funkcje i zastosowanie

Skieruj się tu, aby zamówić wzmacniacz kanałowy.

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie przeznaczone do przetwarzania sygnału telewizji analogowej i cyfrowej. Jak opisuje jego nazwa zasadniczym zadaniem jakie spełnia jest zwiększanie i wyrównywanie sygnału. Przekonajmy się w jaki sposób działa wzmacniacz kanałowy i na jakich pasmach pracuje.

Wzmacniacz kanałowy – w miejscowościach górskich i tunelach

W sprzedaży uzyskamy dużo mechanizmów, które wzmacniają i wyrównują sygnał telewizji cyfrowej. Służą one zarówno do tradycyjnych zastosowań, jak i do zadań specjalnych. Zakładane są na obszarach, na których sygnał jest niesamowicie znikomy. Sprawdzają się np. w miejscowościach górskich, tunelach i w niektórych nieruchomościach. Bardziej zaawansowane technicznie wzmacniacze kanałowe umożliwiają zdalną transmisję sygnałów TV. Ich konstrukcja sprawia, że mogą być montowane na antenie zewnętrznej – zdają egzamin w ekstremalnych warunkach.

Wzmacniacz kanałowy – niezależne zasilacze

Najbardziej popularny wzmacniacz kanałowy wyposażony jest w kilka niezależnych wejść – np. UHF lub UKF(FM). Moduły mogą być wyposażone w technologię niwelującą zakłócenia wytwarzane przez sygnały internetu bezprzewodowego. Zależnie od modelu posiada też 3-4 specjalistyczne filtry kanałowe – kompatybilne z kanałami k.20-k.69. Dostępne u dystrybutorów wzmacniacze kanałowe są kompatybilne na przykład z antenami DIGIT-3DT. Urządzenia te wyposażono w niezależne zasilanie, a także sygnalizatory LED.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]