Wzmacniacz szerokopasmowy – cechy charakterystyczne

Znajdź wzmacniacz szerokopasmowy.

Wzmacniacz szerokopasmowy to nowoczesne urządzenie służące operatorom kablówek. Zostało ono stworzone w celu zwiększenia i ustabilizowania mocy sygnałów kierowanych do konkretnych telewizorów. Gdzie umieszcza się wzmacniasz szerokopasmowy i w jaki sposób działa?

Wzmacniacz szerokopasmowy – ogranicza nieprawidłowości

Wzmacniacze szerokopasmowe pracują z reguły w paśmie 50 Hz – 1 GHz. Doskonale filtrują różne zakłócenia emitowane na przykład przez usługi internetowe i umożliwiają odtwarzanie treści interaktywnych. Przeważnie umieszczone są w budynkach, gdzie znajdują się ostateczni abonenci. Rozwiązania tego typu zasilane są lokalnie lub zdalnie, co sprawia, że ich lokalizacja nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami. Sygnał kierowany do odbiorników jest znakomity, a eksploatacja wzmacniacza prosta. Urządzenia te charakteryzują się optymalnym poziomem wyjściowym – w granicach 122dBuV. Parametry mogą być różne, uzależnione jest to bowiem od używanego modelu.

Wzmacniacz szerokopasmowy – bezproblemowa regulacja parametru toru RF

Regulacja parametru toru RF jest bardzo prosta. Używa się w tym celu moduły WHX-823 lub wkładki JXP. Do wzmacniaczy zaimplementowano również specjalistyczne zabezpieczenie przed przepięciami pochodzącymi z linii, dzięki czemu są niezwykle funkcjonalne. Niektóre z nich posiadają specjalistyczny filtr zakłóceń. Optymalny koszt inwestycji powoduje, że moduły te są bardzo popularne i zapewniają widzom świetną siłę sygnału w domowych odbiornikach telewizyjnych. Ogromną zaletą jest również niski poziom mocy ok. <6W.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]