biżuteria dla dzieci

Biżuteria dla dziewczynek

Dziewczynki szybko pragną stać się jak ich mamy: mierzą ich garderobę i włóczą nogami w maminych szpilkach, pożyczają kosmetyki. Jednak, aby nasze drobiazgi nie zostały uszkodzone w czasie zabawy, warto czasem zakupić pociechom ich własne akcesoria. Dobrym pomysłem na drobny prezent jest biżuteria dla dzieci. Inspiracją są produkty ze strony internetowej bizuteriadladzieci.com.

Na co zwrócić uwagę kupując biżuterię dla dzieci?

Podstawowym kryterium wyboru błyskotek dla dziewczynek powinna być ich funkcjonalność. Wiszące kolczyki nie mogą być ciężkie, aby nasza pociecha nie uszkodziła sobie uszu. Kolejnym aspektem jest wygląd. Bransoletki i zawieszki powinny wyglądać dziewczęco i niezbyt poważnie – wybierajmy te żywe, z dziecięcymi motywami. Zwróćmy uwagę na materiał, z jakiego zostały zrobione oraz jakość wykończenia – brak ostrych krawędzi, wypadające zakrętki do kolczyków.

Najciekawsze propozycje biżuterii dla dzieci

Najczęściej spotykane motywy na dziecięcej biżuterii to kwiatuszki, gwiazdki i serca. Jeżeli chodzi o kolorystykę, królują rozmaite odcienie różowego, a także fiolet, błękit i biel. Generalnie, dziewczynki wolą srebro niż złoto. Biżuteria dla dzieci często uzupełniana jest o sznurki, tasiemki i plastikowe elementy, które powodują, że nie mamy wątpliwości co do tego, kto powinien ją nosić. Akcesoria specjalnie dla najmłodszych znajdziesz na bizuteriadladzieci.com.