Charakterystyka różnych rodzajów zapięć kolczyków

Jeśli chcesz zamówić srebrne kolczyki, koniecznie wejdź na www.bizutik.pl/kolczyki.

Szukając kolczyków trzeba zwrócić uwagę nie tylko na ich formę, to jak się prezentują czy surowiec wykonania, ale także na zapięcie. Poniżej prezentujemy zwięzły spis najpopularniejszych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to klasyczne i najszerzej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest silne i nie nie ma potrzeby użycia dodatkowych zatyczek, jak np. w sztyftach. Takie zapięcie zapewnia duży komfort noszenia i częstokroć jest stosowane w biżuterii w stylu art deco. Felerem tego zapięcia jest jego spory rozmiar.

Kolczyki bigle angielskie

Tak samo popularny jak tradycyjny bigiel, jednak prostszy w zakładaniu, ze względu na odchylany zatrzask z tyłu. Częstokroć stosuje się je przy droższych zestawach biżuterii.

Kolczyki klips

Wspaniałe rozwiązanie dla osób, które nie mają przekłutych uszu. W dzisiejszych czasach właściwie sporadycznie stosowane.

Kolczyki rybka

Praktycznie jest zakładać je w okresie letnim, kiedy nie nosi się ubrań z dużym kołnierzem, czapeczek czy szali.

Kolczyki sztyft

Bardzo popularne zapięcie. Ma nikłą szansę rozpięcia się, a końcówki na zapięcie bez trudu znajdziemy wszędzie. Tego typu kolczyki sprzedają się najczęściej. Doskonale sprawdza się w przypadku drobnych kulek oraz cyrkonii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Używane w drobnych, głównie złotych kolczykach. Wygodnie się je zakłada i nie potrzebują dodatkowej zatyczki. Tego rodzaju kolczyki używane są nierzadko w biżuterii dziecięcej.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]