Do czego nosić kolczyki i pierścionki z topazem mistycznym?

Jeśli potrzebujesz mystic topazu, zobacz tutaj

Wspaniały blask i oryginalny, jak na topaz, kolor to najistotniejsze właściwości topazu mistycznego, który od lat szczyci się wielkim uznaniem miłośników biżuterii. Choć na początku łatwo pomylić się, iż to inny minerał, topaz mistyczny jest naprawdę normalnym topazem. Jego oryginalne walory są rezultatem specjalnej techniki produkcji – prawdziwy topaz jest w jej toku poddawany działaniu gorąca i pokrywany cienką warstwą metalu ozdobnego. To dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak dobrze.

Barwy topazu mistycznego

Barwy, jakie ma topaz mistyczny zależne są zwłaszcza od kruszcu, którym jest pokryty. Szczególnie często spotykany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia natomiast, iż topaz przybiera purpurowy kolor, niebieski zaś jest wynikiem podgrzania kamienia bez żadnych dodatków. Szczególnie dobre skutki daje obrabianie białego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Brazylii czy na Dalekim Wschodzie.

Zastosowanie topazu mistycznego

Jak przed chwilą napisaliśmy, wspaniałe właściwości topazu mistycznego są bardzo cenione przez jubilerów. Chętnie stosują go zatem do produkcji wisiorków, pierścionków i broszek. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż jedynie do wieczorowych strojów – doskonale wygląda również na co dzień. Ważna okazuje się również mnogość kolorów, sprawiająca, że łatwiej możemy wybrać ozdoby do danej kreacji.