Kolczyki z koralem

Znajdź kolczyki z koralem na https://www.bizutik.pl/kolczyki-z-koralem.

Dlaczego w szkatule z biżuterią każdej kobiety muszą znajdować się kolczyki z koralem? Koral symbolizuje dostatek i wysoki status społeczny. W przeszłości, korale zawieszało się nad kołyskami niemowląt w celu ochrony przed demonami. Stosowane były do leczenia chorób gardła oraz do tamowania krwotoków. Według wielu ludzi, koral zmniejsza lęki i sprzyja stabilnemu życiu rodzinnemu. Jest także pomocny przy rozwijaniu zdolności negocjacyjnych. Koral to amulet przypisywany zodiakalnym Rybom.

Kolczyki z koralem – jakie wybrać?

Najczęściej wybieramy kolczyki z koralami w kolorze białym, różowoczerwonym i łososiowoczerwonym. O wiele rzadziej spotkać można biżuterię z niebieskim i czarnym koralem. Znaleźć możemy kolczyki z oczkiem błyszczącym lub matowym. Nie warto przejmować się cienkimi białymi żyłkami na koralu – świadczy to o jego autentyczności i zwiększa jego wartość. Jakie gatunki korali spotykamy najczęściej? Skąd pochodzą korale? Popularne gatunki koralowców to koral czerwony wyławiany między innymi z wód Morza Śródziemnego oraz Corallium elatius z rejonu Japonii.

Kolczyki z koralem – do czego włożyć

Kolczyki z koralem to niezwykle uniwersalna ozdoba. Ten typ biżuterii można zakładać codziennie, do casulaowych bluzek i materiałowych spodni. Idealnie pasują do ludowych stylizacji.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]