Wisiorki srebrne

Chcesz nabyć wisiorki srebrne? Kliknij tu

Srebro od lat znajduje się wśród najchętniej stosowanych przez artystów surowców. Nie może to zaskakiwać – jest plastyczne, doskonale się prezentuje, a także cechuje je interesujący połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej ochrony – metal ten okazuje się naprawdę czuły, w związku z czym możemy uszkodzić. W jaki sposób zatem troszczyć się o srebrne ozdoby?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Mocne środki myjące dla srebrnych ozdób okazują się szkodliwe. W kontakcie z nimi metal może zmieniać kolory oraz blaknąć. Nie wolno zatem stosować ich w celu pielęgnacji ozdób, a podczas prac domowych bezwzględnie powinniśmy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne lub pierścionki.

Pudełka do wisiorków srebrnych

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić także wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania należy wykorzystywać pudełka wykładane od środka delikatnym materiałem – zapobiegniemy tak ich zarysowaniu. Metal ten źle reaguje również na kontakt z wilgocią oraz wysokimi temperaturami, które mogą sprawić, że straci barwę albo zmieni kształt. Przed schowaniem do kuferka kilku ozdób, powinniśmy wcześniej zabezpieczyć je delikatną tkaniną albo wrzucić do foliowego worka.

Wisiorki srebrne – czym je pielęgnować?

Do czyszczenia srebra najlepiej wykorzystać letnią wodę z dodatkiem soli – doskonale usuwa powstający na powierzchni tego surowca nalot. Poza tym odpowiednie będą również alkohol, białko kurze oraz specjalne płyny. Do pielęgnacji srebrnych ozdób powinniśmy używać delikatnych ścierek – twarde mogą porysować powierzchnię.