ametysty, biżuteria z ametystami

Wisiorki z ametystami

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz 4 regionach USA, a także w innych państwach, na przykład: Australii i Kenii. Ze względu na unikatową purpurową barwę, stał się niezwykle popularnym kamieniem ozdobnym wykorzystywanym w jubilerstwie. Kolczyki i pierścionki z ametystami znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – doceniana od wieków

Ametysty były umieszczane w klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach brytyjskich władców. Dziś, znaleźć go można w pierścionkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie prezentuje się jako uzupełnienie wieczorowych kreacji. W celu rozświetlenia cery, warto założyć drobne kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej zdecydować się na duży element, taki jak broszka.

Właściwości biżuterii z ametystami

Ametyst uważany jest za kamień harmonii. Z tego powodu biżuterię z tym przepięknym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na piękny kolor i walory estetyczne, lecz również z powodów natury metafizycznej. Część kobiet, nosząc wisiorek z ametystem przez dłuższy czas, zaczyna czuć spokój i zapomina o problemach. Na temat energii tego kamienia ozdobnego lepiej wyrobić sobie własny pogląd.