Ponadczasowe okna skrzynkowe

Jeśli chcesz zamówić okna skrzynkowe drewniane, koniecznie sprawdź https://www.oknostol.com.pl/okna/okna-skrzynkowe/.

Okna skrzynkowe utożsamiamy zwłaszcza z zabytkowymi obiektami. Często spotkać je można w zabytkowych gmachach, starych chałupach oraz pałacach. Obecnie są one wytwarzane w szczególności z myślą o założeniu w takich budynkach, bo użycie tego typu okien oczekiwane jest przez konserwatora. Warto jednak zauważyć, że z uwagi na ich walory estetyczne coraz chętniej zakładane są także w nowszych obiektach. Tym bardziej, że dzisiejsze wersje są tak samo funkcjonalne, co okna wykonane tradycyjnymi technikami. Jak więc prezentują się okna skrzynkowe? Z czego są wytwarzane?

Jak zbudowane są okna skrzynkowe?

Nazwa okien skrzynkowych bierze się z ich konstrukcji. Składają się z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi znajduje się powietrze. Jest to swego typu izolacja, która zabezpiecza pomieszczenie przed chłodem. Okna skrzynkowe w wiekowych budynkach często podzielone są na cztery elementów – dwa u góry, mniejsze skrzydła są otwierane osobno i niegdyś były używane do wietrzenia wnętrz. Taka budowa szczególnie dobrze zda egzamin w obiektach wzniesionych przed laty – między innymi chatach ceglanych.

Wykonanie okien skrzynkowych

Okna skrzynkowe, tak jak inne typy, powinny być wykonane z odpowiedniego materiału. Dotąd najczęściej wybierano sosnę czy dąb, jednak od niedawna ich producenci wykorzystują także drewno egzotyczne. Drewna takie jak przykładowo meranti okazują się bowiem dużo bardziej wytrzymałe na działanie wilgoci, powietrza i ekstremalnych mrozów.

Lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]