Przydomowe baseny kąpielowe – relaks, sport i dekoracja

Więcej informacji o basenach kąpielowych.

Basen kąpielowy niemal wszystkim kojarzy się z prestiżem, ale jest to też ogromna wygoda, sposób na relaks bądź na uprawianie sportu. Na basen więc bezsprzecznie warto się zdecydować, pamiętając jednak, by stawiać jedynie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane oraz serwisowane przez profesjonalną firmę to gwarancja ich funkcjonalności i solidności.

Jakie baseny kąpielowe można wybrać?

Baseny dzielą się na baseny profesjonalne, przykładowo do salonów spa lub pływalni, a także baseny prywatne – przydomowe, wewnętrzne czy ogrodowe. Rozróżnienie na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to kolejne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych niezbędne jest wybudowanie hali basenowej, która powinna spełniać pewne warunki, na przykład tyczące się wilgotności powietrza czy odporności materiałów budowlanych na chemię basenową. Zatrudnienie profesjonalnej firmy jest więc konieczne do jego budowy.
Poza tym istnieje ogromna ilość typów basenów. Można zdecydować się na rozmaite kształty: okrągłe czy ósemkowe, baseny prostokątne, płytkie brodziki czy długie baseny typu fast lane, doskonałe dla fanów pływania oraz zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są również baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład takie, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię bądź też obniżony poziom wody, co wygląda bardzo efektownie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Pragnąc zmniejszyć wydatki, przy projektowaniu i budowaniu basenu można zdecydować się na proste rozwiązania, jednak nie zawsze dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Fantastycznie wygląda na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu dekoruje również ogród czy halę basenową. Znakomitym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które pozwala wydłużyć sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a ponadto chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany przede wszystkim do relaksu, dobrze będzie zamontować specjalne schody. Tego rodzaju możliwości jest jednak znacznie więcej – niektóre podwyższają walory użytkowe basenu, inne natomiast nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Lokalizacja:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]