Sklejka szalunkowa – niezastąpiona w budownictwie

Więcej szczegółów o sklejce Kraków.

Deski szalunkowe to istotny element instalacji szalunkowych. Tę rolę mogą pełnić zwykłe deski z drewna lub płyty wytworzone z innego materiału, jednak najczęściej używana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można zatem postawić domy ze ścianami wykonanego z tego materiału. Szalunki są też wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie pozwalają na wykonanie otworów na stolarkę, tj. drzwi czy okna. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie chcemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Kiedyś w szalunkach na ogół używane były deski z litego drewna. Te aczkolwiek były drogie, a przy tym nie posiadały właściwych parametrów – zwykle nie najlepiej radziły sobie z zawilgoceniem. Z tej przyczyny w dzisiejszych czasach używana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z wielu gatunków drewna – zazwyczaj z topoli, olchy lub brzozy. W ofercie producentów znajdują się różnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które wytwarza się przy użyciu żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Inny często stosowany rodzaj to sklejka antypoślizgowa zabezpieczona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – a może wynajem?

Spółki budowlane dysponują zazwyczaj swoją sklejką szalunkową wraz z modułami pozwalającymi na jej łączenie. Jeśli jednak planujemy budowę garażu lub domu na własną rękę, nie ma potrzeby zakupu wszystkich części szalunków – można je wypożyczyć, np. w Krakowie na stronie ABCszalunki.pl. Poza samymi deskami szalunkowej, firma służy także wynajmem innych elementów potrzebnych do ustawienia szalunków – m.in. łączników oraz głowic.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]