Szalunki – bez nich wiele nie zbudujesz

Jeśli szukasz szalunków Kraków, powinieneś odwiedzić ten adres.

Szalunki, określane także deskowaniem, to tymczasowe konstrukcje pozwalające na wznoszenie murów budynków. Zazwyczaj stosuje się je w przypadku wylewania ścian z betonu – wówczas są one niezbędne do tego, żeby należycie je ukształtować i powstrzymać rozlewanie się mieszanki. Poza tym szalunki wykorzystuje się też w czasie stawiania obiektów murowanych, gdzie ich zastosowanie pozwala na wykonanie otworów na bramy, okna oraz drzwi. W tym wpisie wyjaśniamy, z czego robi się współczesne szalunki i jakim sposobem mogą nabyć je inwestorzy.

Szalunki z metalu, sklejki lub drewna

Klasycznym rodzajem szalunków jest struktura utworzona z mocnych sklejek scalonych ze sobą gwoździami czy też drewnianych desek, która po rozmontowaniu może być użyta ponownie. Rozbiórka takich szalunków jest jednakże pracochłonna – większa część inwestorów i wykonawców stawia zatem użycie szalunków wielokrotnego użytku – struktur przeznaczonych do szybkiego i nieskomplikowanego składania bądź rozkładania. Tego typu szalunki mogą być wyprodukowane z metalu, sklejki lub drewna, jak również zestawiać 2 a nawet 3 materiały. Zazwyczaj jednakże stosuje się sklejkę – przede wszystkim z takich rodzajów drewna jak topola i brzoza, a strukturę łączą narożniki, głowice ze aluminium lub stali, łączniki i belki.

Wypożyczenie szalunków – dla kogo?

Firmy cyklicznie zajmujące się pracami murarskimi dysponują swoimi szalunkami. Inaczej jest jednakże w przypadku inwestorów indywidualnych, którzy planują planujących wybudować jeden obiekt czy zespołów, które zwykle oferują inne usługi. Kupno wszelkich modułów niezbędnych do wykonania szalunku nie byłoby rentowne . Dużo ekonomiczniejszym rozwiązaniem będzie wynajęcie szalunków.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]