Popularne zabiegi estetyczne z zastosowaniem kwasu hialuronowego

Sprawdź więcej informacji o wypełnianiu zmarszczek kwasem hialuronowym na revitae.com.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/wypelnianie-zmarszczek-kwasem-hialuronowym/.

Kwas hialuronowy to biopolimer, który od dawna używany jest do produkcji kosmetyków i w licznych zabiegach medycznych. Kwas ten ma zdolność wiązania ogromnych ilości cząsteczek wody, w związku z tym dodawany jest powszechnie do kremów nawilżających lub peelingów. Co istotne, kwas hialuronowy występuje w organizmie człowieka, stąd wyjątkowo rzadko jest powodem reakcji uczuleniowej. W medycynie estetycznej natomiast ten biopolimer wykorzystywany jest najczęściej do kształtowania owalu twarzy, wypełniania zmarszczek (tych głębokich, jak i płytkich), a także powiększania ust.

Wypełnianie zmarszczek – popularny zabieg z zastosowaniem kwasu hialuronowego

Celem wstrzykiwania kwasu hialuronowego jest przede wszystkim przyciągnięcie do skóry wody (pojedyncza cząsteczka kwasu może związać ponad 200 cząsteczek H2O!), ale też stymulację komórek tkanki łącznej do produkowania większych ilości kolagenu i w efekcie spowodowanie, iż skóra znowu stanie się naprężona. Najczęstszym zabiegiem z użyciem kwasu hialuronowego jest wypełnienie zmarszczek, z reguły tych tworzących się blisko ust oraz nosa (tzw. fałd nosowo-wargowych), horyzontalnych zmarszczek czołowych bądź bruzd przy oczach i na brodzie. Kwas wypełnia przestrzeń pod skórą, co powoduje, że zmarszczka w kilka minut staje się niedostrzegalna. Do zabiegów wypełniających używa się usieciowanego kwasu hialuronowego, który jest bardziej ustabilizowany, a w następstwie tego dużo trwalszy. Dłużej się metabolizuje, z tej przyczyny skutki zabiegu są zauważalne nawet przez 2 lata.

Powiększanie ust – zabieg trwający pół godziny

Oprócz wypełnienia zmarszczek i modelowania twarzy, standardowym zabiegiem z użyciem kwasu hialuronowego realizowanym przez gabinety medycyny estetycznej jest powiększanie ust. Korzystają z niego najczęściej osoby, którym nie podoba się kształt i rozmiar ich ust bądź których usta nie są regularne. Powiększanie ust kwasem hialuronowym trwa przeciętnie około 30 minut, przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym, a preparat z kwasem wstrzykuje się w określone miejsca ust za pomocą tzw.“tępej igły”, innymi słowy kaniuli. Prawidłowo wykonany zabieg skutkuje bardziej regularnymi, większymi, jednak w dalszym ciągu naturalnie wyglądającymi ustami.

Lokalizacja:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]