Jesteś głodny górskich wrażeń? Może czas na wyprawę na Kilimandżaro?

Kliknij tu po więcej szczegółów o Kilimandżaro wyprawa.

Zdobywanie górskich szczytów to cel dużej części podróżników, którzy kochają nietuzinkowe wyjazdy. Pamiętnych przeżyć na pewno zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto w niej uczestniczyć?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – wznosi się nieomal 6 km nad poziom morza. Turystów przyciągają w głównej mierze kurczące się już lodowce, niepowtarzalne widoki, a także sposobność obserwacji wyjątkowych zwierząt w ich naturalnym otoczeniu. Masyw Kilimandżaro tworzą Shira, Mawenzi i Uhuru – trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach. Wycieczka na najwyższy szczyt Afryki wymusza solidną preparację – z uwagi na znaczną wysokość istnieje niebezpieczeństwo rozwinięcia się choroby wysokościowej, z kolei zmieniająca się pogoda powoduje, iż zdobycie masywu stanowi dla turystów trudne zadanie. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie muszą dysponować świetną kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią marsz przez blisko 7 do 9 godzin każdego dnia.

Co należy wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciwko żółtej gorączce, dzięki czemu pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą warto również zakupić leki zmniejszające niebezpieczeństwo zachorowania na malarię. Przed zarażeniem się uchroni również właściwa profilaktyka – stosowanie preparatów odpędzających owady oraz nakładanie okrycia wierzchniego zakrywającego ramiona i nogi. A jak zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]