Kochasz góry? Sprawdź się na trekkingach w Himalajach

Nigdy wcześniej nie spotkałeś tak dobrej oferty wycieczki w Himalaje!

Łańcuch Himalajów razem ze zlokalizowanym dość blisko pasmem Karakorum to góry wręcz legendarne. Wpływ na to ma mnóstwo czynników – głównie fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to , rzecz jasna, tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie nadmienić też o olbrzymiej skali trudności poniektórych szczytów i tym, iż to właśnie Himalaje są polem rywalizacji zawodowych himalaistów z całego świata. Nie może więc zadziwiać popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się również wśród zwykłych turystów.

Jak zaplanować trekking w Himalajach?

Na początku należy podkreślić, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są bardzo trudnymi górami – nawet, jak wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego wierzchołka. Źródłem problemów bywa też sama organizacja podróży – rezerwacja biletów oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Tym samym najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm aranżujących wyjazdy w wysokie góry. Dodatkowym plusem jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, które nie mają doświadczenia w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – najpopularniejsze szlaki

Z jasnych względów osoby po raz pierwszy przybywające w Karakorum bądź Himalaje z rzadka podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednak, iż te masywy leżą poza ich zasięgiem, bowiem nieraz organizowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Annapurna, Everest czy Lhotse. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia swoich słabości, ale też możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu Nepalczyków oraz podziwianie jedynych w swoim rodzaju widoków, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]