Myślisz o wycieczce trekkingowej? Sprawdź ich stopnie trudności

Aktualna oferta trekkingu.

Wycieczki w góry przybierają rozmaite formy. Od nieśpiesznych spacerów po prostych trasach w bezpośrednim sąsiedztwie domów turysty, przez piesze, całodniowe wędrówki po szlakach klasyfikowanych wyżej pod względem trudności, aż po wymagające trekkingi. Żeby wziąć udział w tych ostatnich, potrzebna jest praktyka w poruszaniu się po górach (po oznaczonych szlakach, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, jak również zdolność posługiwania się sprzętem turystycznym oraz wspinaczkowym. Jednakże za niejednokrotnie ogromny nakład pracy dostajemy możliwość kontaktu z dziewiczą naturą i delektowania się cudownymi widokami.

Trekkingi – dobierz odpowiedni stopień trudności do swoich zdolności

Stopień trudności technicznej jest uzależniony od obszarów, przez które prowadzą trekkingi. Eksperci wymieniają trzy stopnie trudności pieszych wypraw w rejony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą Ci, którzy mają dobrą sprawność fizyczną, a stan ich zdrowia nie stanowi przeciwwskazana do zwiększonego wysiłku. Następny stopień trudności wymaga solidnej sprawności oraz przynajmniej elementarnego doświadczenia w górach – np. w Karpatach. Trzeci poziom to wycieczki dla uczestników ze znakomitą sprawnością fizyczną, wiedzą z obszaru charakteru wysokich gór i umiejących używać sprzęt, a także niebojących się uciążliwych warunków obozowania w ciągu kilkudniowej wędrówki.

Dokąd wybrać się na trekking?

Trekkingi można prowadzić we wszystkich łańcuchach górskich. W naszym kraju miłośnicy tego rodzaju aktywności w najwyższym stopniu upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeżeli zaś chodzi o inne pasma na kontynencie europejskim, ogromnym uznaniem szczycą się Alpy, wschodnia część Karpat, graniczące z Azją Ural i Kaukaz oraz Góry Przeklęte na Bałkanach. Osoby najbardziej obeznane w trekkingu powinny natomiast sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wyprawy w Himalajach, Karakorum bądź Andach.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]