Szkoła tenisa dla dzieci

Korzystna oferta tenisa dla dzieci Kraków.

Aktywność ruchowa jest niezbędna i zalecana w każdej formie, natomiast nie wszystkie dzieci preferują aktywność, w postaci zażywania ruchu. W jaki sposób zmotywować je do wysiłku? Do wyboru mamy mnóstwo ciekawych sposobów, wśród których znajduje się też tenis dla dzieci. Tenis to nie tylko niebanalny sposób spędzania czasu, ale jest również interesującą zachętą dla dzieci, które nie są skore do wykonywania ćwiczeń. Można rozważyć w miarę wczesne rozpoczęcie doświadczenia z tenisem, bo już 4-latki mogą uczestniczyć w lekcjach. Tenisista-amator będzie potrzebował odpowiedniego sprzętu, który zagwarantuje mu komfort rozgrywek, skuteczną naukę i zadowolenie.

Tenis dla dzieci – jak zacząć?

Tenis dla dzieci to pasjonująca i ciekawa aktywność fizyczna, ale do rozpoczęcia pierwszej gry niezbędny jest strój do tenisa, buty sportowe oraz rakieta. Ten ostatni element wzbudza najwięcej dylematów. Mamy możliwość wyboru spośród szerokiej gamy elementów, co umożliwią dobór właściwej rakiety. Odpowiednia decyzja zakupowa gwarantuje optymalne wykorzystanie umiejętności grającego. Rakieta posiada pewne cechy oraz parametry i na ich podstawie dostosowujemy ją do swoich umiejętności. Rakiety tenisowe dla dzieci są mniejsze niż te dla starszych graczy. Często zdarza się, że rodzice kupują swoim dzieciom zbyt duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na postępy nauki. Pozostaje kwestia rączki do rakiety, ponieważ odgrywa ona ważną rolę. Odpowiedni uchwyt to taki, gdy pomiędzy kłębem kciuka, a opuszkami palców ręki mieści się wskazujący palec drugiej ręki. Kiedy dokonamy odpowiedniego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najkorzystniejszym sposobem na spożytkowanie wolnego czasu dziecka.

Tenis dla dzieci – z grupą, czy indywidualnie?

Wiek dziecięcy charakteryzuje się szybkim przyswajaniem wiedzy oraz umiejętności, warto to odpowiednio wykorzystać i zapisać na zajęcia tenisa już małe dziecko. Pytanie, które pojawia się na początku, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się samodzielnie , czy w grupie.

Zalety grupowych lekcji tenisa

Zajęcia grupowe dają wiele korzyści, m.in. dzieci zawierają nowe znajomości, poznają różne style gry. Atmosfera sprzyja zdrowej rywalizacji i rozwija umiejętności dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Korzyści indywidualnych lekcji tenisa

Lekcje indywidualne są kierowane do osób, którym zależy na rozwoju z punktu widzenia własnych możliwości oraz potrzeb. Pod okiem kompetentnego nauczyciela dziecko rozwija swoją taktykę oraz technikę gry.

Lokalizacja:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]