atrakcje turystyczne w małopolsce, ładne miejsca w małopolsce

Atrakcje turystyczne w Małopolsce – portal nie tylko dla turystów

Chociaż województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, dlatego zdarza się, że trudno odnaleźć się w zalewie informacji o bieżących eventach sportowych czy kulturalnych i ciekawych zabytkach w Małopolsce.

Gdzie szukać sprawdzonych informacji o atrakcyjnych miejscach w Małopolsce?

Aby pokazać wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, stworzono stronę visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiedzę nie tylko o interesujących zabytkach oraz miejscach w tym województwie, jak też o pokazach i wydarzeniach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych planowanych na jego terenie. Witryna prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Turyści organizujący przyjazd do Małopolski już na stronie głównej zauważą mapę, na której ekspresowo odszukają schroniska młodzieżowe, hotele i pensjonaty, galerie i zabytki, jak również Centra Informacji Turystycznej położone w miastach Małopolski. Serwis pomaga zorganizować wizytę na południu Polski też pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o dworcach kolejowych i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach samochodów. Z kolei dla osób, które z różnych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące m.in. regiony agroturystyczne, zamek na Wawelu czy piękno miejscowego folkloru.

Witryna o najciekawszych miejscach w Małopolsce dba także o obcokrajowców

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy innych południowych miejscowości. Newsy dodawane na portalu publikowane są w związku z tym w języku angielskim, ale oprócz tego w m.in w języku słowackim, niemieckim, francuskim oraz włoskim. Nadzwyczaj przydatny dla obcokrajowców jest też dział Rozmówki, w którym poznają popularne słowa i sformułowania, które pomogą im porozumieć się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w czasie wizyty w Polsce. Zagraniczni turyści znajdą tu indeks konsulatów i ambasad zlokalizowanych w regionie województwa małopolskiego.

Lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego