kurs akwareli

Kurs akwareli – nic nie zastąpi pracy pod okiem instruktora

Malowanie farbami akwarelowymi jest popularnym sposobem twórczego przejawiania własnego ja i nie ma potrzeby stawać się w tym profesjonalistą, aby odczuwać z tego przyjemność na co dzień. Dla wielu jest to wszak zaledwie hobby bądź droga do odprężenia się po ciężkim dniu i nie szukają oni osiągnięcia w tym zakresie doskonałości. Lecz jeżeli pragniesz poznać nowe techniki, zalecamy zgłosić się na kurs malowania akwarelami.

Niełatwo kontrolować akwarele – zapisz się na kurs malowania akwarelami

Akwarele to wbrew pozorom nie jest proste medium. Obraz zdaje się bardzo lekki i banalny do osiągnięcia, jednakże jest wynikiem mnóstwa czynników, o których twórca-amator najczęściej mało co wie. Spory udział w samym procesie malowania ma też koincydencja – akwarele to farby, nad którymi ciężko jest zapanować i nawet artyści od lat wprawni w tej technice nigdy nie mogą być przekonani o tym, iż praca zawsze wyjdzie w stu procentach tak, jak planowali. Kurs akwareli to kapitalne miejsce, żeby zacząć swoja przygodę z tą techniką malowania i zyskać potrzebną elementarną wiedzę konieczną do rozbudzenia w sobie pasji do farb akwarelowych. Każdy jest tu mile witany, niezależnie od tego, czy podjął już wcześniej próby z akwarelami, czy to jego pierwsze doświadczenie z tym rodzajem farb. Prowadzący kurs w trakcie pierwszych zajęć wnikliwie przybliżają właściwości akwareli, różne techniki ich stosowania, jak również typy papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na finalny efekt dzieła.

Atuty zapisania się na kurs akwareli

W czasach popularyzacji internetu nietrudno odnaleźć a potem obejrzeć tutoriale, które prezentują jak malować farbami akwarelowymi. Niemniej jednak nigdy nie będzie to równoznaczne z partycypacją w kursie akwareli prowadzonym przez profesjonalnego dydaktyka ze szkoły rysunku i malarstwa. W efektywnej szkoleniu z umiejętności artystycznych istotne są wytyczne, które kursanci słyszą od instruktorów podczas tworzenia prac. Takie korekty pomagają szybciej rozwijać warsztat, a uczeń nie musi głowić się nad tym, gdzie dopuścił się błędu, który sprawił, iż jakiś efekt nie dał rezultatów jakich się spodziewał. Co więcej lekcje z zespołem innych ludzi o analogicznych pasjach formuje komfortową atmosferę wsparcia, które jest nadzwyczaj potrzebne w inspirowaniu do dalszego rozwoju twórczego. Partycypacja w merytorycznej analizie twórczości pozostałych kursantów, umożliwia później rzetelnie ocenić własne prace już ukończeniu kursu.

Lokalizacja:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]