Kurs digital painting – nauka zdalna nie oznacza braku korekty instruktora

Sprawdź informacje o kursie Adobe Photoshop.

Sztuka nie zostaje w tyle i od końca XX w. próbuje dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Talent do malowania tradycyjnymi sposobami teraz nie jest już wystarczająca, by zdobyć zatrudnienie w branży gamingowej czy filmowej, ponieważ te gałęzie rozrywki na etapie projektowania postaci czy świata przedstawionego stosują przede wszystkim profesjonalne oprogramowanie komputerowe. Wiedząc o tym wiele młodych artystów rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem od razu stara się przyswoić sobie popularne programy, używane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Digital painting – jaki software można stosować?

Jest mnóstwo programów wykorzystanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop od Adobe, który mimo że został opracowany jako narzędzie do retuszu fotografii, szybko stał się podstawowym softwarem ilustratorów oraz game devów. W wyniku sukcesu Photoshopa powstały inne podobne programy, jak np. Krita, Affinity Photo czy GIMP, w których przy zastosowaniu rozmaitych cyfrowych pędzli można tworzyć prace wyglądające jak malunki wykonane farbami olejnymi, temperą lub akwarelą. Digital painting zapewnia twórcom bezgraniczną wolność – artysta ma możliwość cofnięcia nieudanych maźnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby wszak nigdy się nie wyczerpią!

Szukaj kursu digital paintingu online z możliwością konsultacji z autorem szkolenia

Na ogół nauka malarstwa cyfrowego toczy się w zbliżony sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Oczywiście pierwsze próby warto podjąć samodzielnie, jednak aby rozwinąć w pełni swój warsztat, a przy tym poznać ważne triki stosowania pędzli oraz wszelkie funkcje oprogramowania, zalecamy wykupić kurs prowadzony przez biegłego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która oferuje szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do różnych video kursów Adobe Photoshop online. Zróżnicowanie zagadnień jakie analizują takie szkolenia jest rozległe i uczą one znacznie więcej niż wyłącznie podstaw działania oprogramowania. Istotne jest jednakże, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia kursantowi skonsultowanie się z twórcą szkolenia.

Lokalizacja:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]