Filtry powietrza klasy F7 i H13 – gdzie znajdują zastosowanie?

Hepa h13. Uzyskaj więcej informacji

Powiedzmy sobie prawdę: jakość powietrza w naszym kraju nie jest dobra. Pod tym kątem Polska plasuje się na jednym z ostatnich miejsc pośród państw Unii Europejskiej. Regularnie słychać kolejne komunikaty o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu pyłów PM10 oraz PM2.5 i stąd też nieprzerwanie poszukiwane są skuteczne rozwiązania, pozwalające poradzić sobie ze wzrastającym zanieczyszczeniem, głównie w miejscach, w których podtrzymanie czystości powietrza jest niezmiernie ważne (np. w szpitalach).

Uniwersalne filtry typu mini-pleat

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej wydajności, znane i używane są od kilku dziesięcioleci. Są obecne m.in. w pokojowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W systemach wentylacyjnych montowanych w biurach, domach lub obiektach użyteczności publicznej znakomicie zdadzą egzamin filtry dokładne mini-pleat, które w zależności od klasy są w stanie przefiltrować pyły zawieszone PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki tworzą smog. Nie są dla nich problemem także takie zanieczyszczenia, jak włosy, pyłki roślin bądź dym tytoniowy. Wybierając filtry dokładne F7 bądź F9 trzeba sprawdzić nie tylko ich skuteczność, ale też jakość ich konstrukcji. Te wytwarzane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa posiadają ocynkowaną stalową ramę, która wyróżnia się dużą odpornością na uszkodzenia oraz złe warunki atmosferyczne (jak wysoka temperatura, wilgoć). Wydajny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego chroniony jest od strony wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach mini-pleat papier filtrujący złożony jest w drobne plisy i wzmocniony jest specjalnym klejem poliuretanowym, co sprawia, iż produkty te odznaczają się wysoką żywotnością. Filtry minipleat wytwarzane są w wielu wymiarach dostosowanych do zapotrzebowania każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 i H14 – sprawna praca w ciężkich warunkach

Do wykorzystania przemysłowego wymagane są z kolei filtry o znacznie wyższej przepustowości przelatującego powietrza, którą zapewniają filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy wkładu filtracyjnego są w nich równomiernie rozdzielone przez separatory z aluminium, a trwała obudowa, także wykonana z ocynkowanej stali, jest odporna na zmiany temperatury i wodę, co pozwala na efektywną filtrację w ekstremalnych warunkach (aż do 80°C). Filtry tego typu wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie powinno się spełnić najwyższe normy czystości powietrza, np. na liniach produkcyjnych przemysłu spożywczej.

Fotografia pochodzi ze strony marss.pl.

Lokalizacja:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46