Najciekawsze trasy rowerowe Małopolski

Jesteś zainteresowany najładniejszymi trasami rowerowymi w Małopolsce? Kliknij tutaj.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w największym stopniu ewidentne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze interesujące miejsca należałoby odwiedzić? Prezentujemy interesujące, znane oraz nowe, jednak na pewno najpiękniejsze miejsca w Małopolsce.

Mało znane oraz nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce jest dużo – w wielu z nich spotykamy tłumy, lecz czy znasz te mniej kultowe oraz nieznane miejsca w Małopolsce, które warto zobaczyć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją kompletnie nieznaną, ale jednakże mniej słynną aniżeli inne malownicze ruiny – odwiedzają go zwłaszcza amanci zamków i mieszkańcy okolicy. Aczkolwiek zamek Tenczyn nie bez powodu bywa definiowany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, chociaż nie są rozległe, prezentują się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich czarowny krajobraz – przy odpowiedniej pogodzie można podziwiać Tatry.
Inne mniej kultowe atrakcje w Małopolsce to drewniane kościoły oraz cerkwie. Jeden z najbardziej interesujących drewnianych kościołów znajduje się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO pomiędzy innymi ze względu na najlepiej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego środek.
Małopolska słynie z Tatr oraz Pienin, lecz warte uwagi są też mniej widokowe pasma górskie. Przykładem niemal nieznanego miejsca w Małopolsce jest nadzwyczaj malowniczy Beskid Niski, o wiele mniej skomercjalizowany oraz słynny niż Bieszczady, choć ma podobne zalety.
Przyciągające atrakcje w Małopolsce / Piękne i godne polecenia miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze ciekawe miejsca w Małopolsce / Powinieneś to zobaczyć! Interesujące miejsca w Małopolsce
Wszyscy słyszeli o kopalni soli w Wieliczce, jednak mało kto wie, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne śliczne, ciekawe miejsce w Małopolsce to niewątpliwie Zalipie, innymi słowy wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na zakończenie wypada nadmienić o Dolinkach Krakowskich. Turyści poniekąd tu nie docierają, chociaż tutejsze skały przyciągają pasjonatów wspinaczki, nie jedynie amatorów, ale też uznanych alpinistów oraz himalaistów.