Niezapomniane przeżycia i szkolenia – co oferują organizatorzy wycieczek dla aktywnych

Aktywne wakacje dla singli - tutaj dowiesz się więcej o pełnej ofercie.

Istnieją dwa typy ludzi: pierwsi kochają wolne dni spędzać na słodkiej bezczynności, a drudzy każdy dzień wolny chcą zaplanować sobie tak, by zrobić coś spektakularnego, czego dotąd nie doznali. Z myślą o takich osób agencje turystyczne sporządzają nietuzinkowe propozycje wycieczek dla aktywnych.

Szansa na nawiązanie długoterminowych znajomości – wyprawy dla aktywnych

Wyprawy dla aktywnych to sumiennie zaplanowane parodniowe wycieczki dla tych, którzy pragną poznać przeróżne zakątki naszej ojczyzny i świata z całkowicie innej perspektywy. Harmonogram takich wyjazdów jest wypełniony porywającymi atrakcjami, których zwykły urlopowicz nie dozna z pozycji wygodnego siedziska na werandzie wydzierżawionej kwatery w górach. Wycieczka dla osób poszukujących nowych doświadczeń to również pierwszorzędna szansa, aby zdobyć dodatkowe umiejętności, ponieważ w szeregu przypadków łączy się ze szkoleniami nieodzownymi do opanowania zasad przeżycia na danym terenie. Na wycieczce w góry dla aktywnych można m.in. dowiedzieć się, jak korzystać z raków oraz czekana czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci poznają metody survivalu, jak również tego, jak postępować w zagrażających życiu okolicznościach, które mogą ich zaskoczyć, a więc np. w razie lawiny. Warto także zaznaczyć, że taka wycieczka w góry pełna jest trudnych zadań wymagających zaufania i współpracy między uczestnikami, co może skończyć się nawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Wyprawy dla aktywnych – dokąd można się wybrać?

Najbardziej atrakcyjne wyprawy, do których musimy wykazać się świetną wytrzymałością fizyczną, to zwłaszcza wycieczki w góry, w tym również w góry wysokie, a destynacją są szczyty zlokalizowane na całym globie. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach po górach, ale z odpowiednią kondycją, mogą zapisać się m.in. na trekking po Podhalu i zdobyć cztery główne szczyty tego regionu: Giewont, Trzy Korony, Babią Górę i Turbacz. Mogą także wybrać się na Sycylię, gdzie zobaczą miejscowe parki narodowe, Etnę i przespacerują się uliczkami zjawiskowych miast tej wyspy – Katanii, Trapani oraz Palermo. Ale Stary kontynent to nie jedyne obszary, dostępne dla niedoświadczonych globtroterów – bez problemu poradzą sobie też w trakcie wyprawy do Namibii bądź do Nepalu.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]