Nie tylko ołówki i długopisy – o eko gadżetach reklamowych

W przeciągu ostatnich lat kwestia ochrony środowiska stała się jedną z najpoważniejszych spraw, komentowanych w debacie publicznej. Nieuchronność modyfikacji naszych nawyków związanych z odpowiedzialnym zużyciem surowców, pomału przebija się do każdego aspektu życia, również do świata reklamy. Dzisiaj zarówno drobne firmy, jak i duże spółki, zmierzają do tego, żeby stać się eco-friendly. Swoją dbałość o ochronę przyrody mogą one oznajmić klientom w różnorodny sposób, m.in. przez wykorzystanie w działaniach marketingowych eko gadżetów.

Z czego wykonywane są ekologiczne gadżety promocyjne?

Eko gadżety to artykuły reklamowe, ale wyprodukowane z surowców łatwo degradowalnych albo przetworzonych. Są to również gadżety z tekstyliów bez domieszek tworzyw sztucznych, które są praktyczne i których osoba obdarowana nieprędko się pozbędzie. Sprawia to, iż korzystanie z nich w niewielkim stopniu wpływa na zaśmiecanie otoczenia. Do grupy ekologicznych gadżetów reklamowych zalicza się również te towary, które wyprodukowane są z PP, innymi słowy z polipropylenu. Pomimo, iż to polimer, bez trudu poddaje się on recyklingowi, natomiast kiedy już nie jest to możliwe, w czasie jego rozpadu nie wytwarzają się szkodliwe gazy.

Eko gadżety promocyjne – co można zamówić?

Można sądzić, iż w asortymencie hurtowni rzadko natrafia się rozległy wybór ekologicznych gadżetów reklamowych. To błędne założenie. Już sam asortyment odzieży promocyjnej jest gigantyczny – można wykonywać nadruki na t-shirtach z bawełny organicznej, w najrozmaitszych fasonach (męskich, damskich i dziecięcych), a także w wielu kolorach. Napisy reklamowe nanoszone są na płócienne oraz bawełniane torby, dostępne nie tylko w formie tradycyjnych toreb na ramię, ale też np. plecaków w kształcie worka. Pozostałe modne gadżety tego rodzaju to oczywiście długopisy, które produkuje się ze zrolowanego papieru albo z bambusa, ekologiczne puszki z biodegradowalnych polimerów, kosmetyczki, a także papierowe pojemniki na napoje.