Alternatywa dla rolet i żaluzji – zamontuj shuttersy w salonie i w sypialni

Shuttersy w salonie. Zobacz przykłady wykorzystania.

Szutersy (shutters), czyli dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się zwykle z aranżacją domów w stylu południowoamerykańskim i afrykańskim. Jednakże ten element zabezpieczenia okna można zastosować także w naszych domach – jest to nadzwyczaj wytrzymałe, a przy tym wspaniale wyglądające rozwiązanie, które w szeregu sytuacji sprawdzi się lepiej niż popularniejsze obecnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – ozdoba i praktyczne funkcje

Shuttersy w salonie czy w pokoju gościnnym, będą pełniły dwie funkcje – praktyczną i ozdobną. Okiennice wewnętrzne zauważalnie zwiększają estetykę pokoju. Ich lamele są masywniejsze, dzięki czemu wspaniale wyglądają na większości okien. Kwestia estetyki jest istotna, ponieważ to w salonie ludzie przesiadują po kilkanaście godzin w ciągu dnia oraz przyjmują tu gości. Z tego powodu wypada zatroszczyć się, żeby to pomieszczenie było nie tylko atrakcyjne, ale także przytulne. Dowolność wybrania stopnia ułożenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości światła wnikającego do salonu, co umożliwia m.in. kompletne jego przyciemnienie, kiedy mamy ochotę włączyć serial, albo jego przyjemne ściemnienie, gdy staramy się wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – regulacja ciepła

Opcja kontroli dostępu światła do pokoju jest bez wątpienia najważniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednakże także z innego powodu – za ich sprawą można skutecznie regulować temperaturę pomieszczeniu, która ma przecież niebagatelny wpływ na nasz spokojny sen. Z pomocą okiennic wewnętrznych w trakcie lata łatwiej jest zachować niższą temperaturę w sypialni, z kolei zimą dłużej zatrzymamy w niej ciepło. Co więcej takie okiennice tworzą skuteczną barierę chroniącą przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to także znakomite rozwiązanie dla osób cierpiących na alergie. Na ich lamelach osiada się mniej cząsteczek kurzu niż w fałdkach firan, a ich konserwacja jest bardzo prosta i trwa wręcz parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy rewelacyjnie będą prezentować się także w kuchni, w pokoju dziecięcym czy w łazience.

Lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]