antena telewizyjna, antena naziemna, antena DVB T

Antena naziemna – o czym pamiętać przy jej zakupie

W ogromnej większości domów dostrzec można odbiornik telewizyjny. Większość z nas nie potrafi wyobrazić sobie życia bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie był nieprzydatnym gadżetem, trzeba zainwestować też w dobrej jakości antenę. Dobrym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana też anteną DVB-T, która świetnie sprawdza się w różnych okolicznościach.

Antena naziemna – w czym można wybierać?

Wybór anten naziemnych jest dziś niezwykle szeroki. W sprzedaży dostępne są anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, anteny ASR i DIGIT – DVB-T, jak również pokojowe i siatkowe anteny DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny naziemnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak również w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Znajdujące się dzisiaj w sprzedaży anteny DVB-T odznaczają się głównie prostotą instalacji. Bez trudu upora się z nim każdy, kto chociaż parę razy miał w rękach narzędzia potrzebne do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które na ten moment proponują nam producenci, cechują się również świetną odpornością na wpływ zmiennych czynników atmosferycznych. W związku z tym umożliwiają odbiór programów telewizyjnych na świetnym poziomie przez bardzo długi czas.

Antena telewizyjna – co należy brać pod uwagę przy jej zakupie?

Ogromny wybór anten naziemnych sprawił, że należy bardzo przyłożyć się do wyboru anteny, którą zamierzamy zastosować. Powinno się pamiętać, że pod uwagę powinno się brać bardzo dużo czynników, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Istotna jest przede wszystkim odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje dotyczące usytuowania nadajników można bez trudu wyszukać w Internecie. Znaczenie ma także moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego nakierowanie. Pod uwagę brać trzeba zawsze ukształtowanie terenu, który dzieli nadajnik od punktu , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Duże znaczenie ma również to, czy mieszkamy na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]