Antena satelitarna – świetny zastępca popularnej telewizji kablowej

Dowiedz się, gdzie nabyć antenę SAT, wejdź na telmor.pl.

Większość z nas posiada w swoim mieszkaniu telewizor. Pomimo tego, że żyjemy coraz aktywniej, lubimy czasami zobaczyć interesujący serial bądź dokument telewizyjny. By odbiór programu stał się możliwy, konieczna okazuje się być posiadanie specjalnej anteny. Doskonale nada się do tego antena SAT, którą dzisiaj można zakupić bez najmniejszych problemów.

Antena SAT – czym naprawdę jest?

Termin antena SAT oznacza nic innego, jak świetnie znaną antenę satelitarną, którą każdy z nas widział co najmniej kilka razy w ciągu życia. Jest to przyrząd z rzucającą się w oczy czaszą, która na ogół nazywana jest talerzem. Ten typ anteny umożliwia odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity komunikacyjne. Sięgając po antenę satelitarną można więc odbierać nadal nadzwyczaj lubianą na terenie Polski telewizję satelitarną, która chętnie wygrywa u niektórych widzów z kablówką. Jest to rezultatem tego, że kablówka nie wszędzie jest dostępna. Wyliczyć można kilka typów anten SAT. Kupić można zatem anteny offsetowe, wieloogniskowe, paraboliczne oraz panelowe. Anteny SAT wyróżniają się konkretnymi właściwościami – różnią się na przykład średnicą jaką posiada czasza. Aktualnie najczęściej użytkownicy wybierają jednak modele o średnicy od 18 do 35 cali. Urządzenia wykonane są tak, by nie ulegały zniszczeniu na skutek działania złych czynników pogodowych. Sprawia to, że deszcz, śnieg, wysokie i niskie temperatury nie odbiją się negatywnie na ich stanie technicznym. Dobrej jakości antena satelitarna będzie mogła służyć wiele lat.

Co obok anteny SAT jest potrzebne do odbioru telewizji?

Antena satelitarna nie jest wyłącznym urządzeniem niezbędnym do tego, by bez trudu odbierać telewizję. Oprócz niej trzeba także posiadać odpowiedni uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie umocowana w określonej pozycji. Konieczny jest też konwerter (dwupasmowy lub działający na oddzielnym paśmie), kabel koncentryczny oraz odbiornik satelitarny.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]