Bagażnik na relingi – zabierz na wakacje więcej bagażu

Kup bagażnik na relingi.

Podróż autem na wakacje wymaga znalezienia miejsca na wszystkie konieczne podczas urlopu sprzęty. Zwykle nie pomieścimy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich ilość w przypadku także niewielkiej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na spore wymiary niektórych przedmiotów. Tu należy wymienić przede wszystkim narty i rowery, których zmieszczenie w bagażniku typowego rodzinnego samochodu jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu są bagażniki dachowe oraz uchwyty samochodowe przystosowane do przewożenia wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – załóż box dachowy

Ładowność samochodu w dużej mierze zwiększa użycie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten typ bagażnika nie tylko zapewnia transportowanym przedmiotom osłonę przed wodą i uszkodzeniami mechanicznymi, ale również nie wpływa znacząco na spadek osiągów pojazdu, bo posiada aerodynamiczną budowę. Do jego założenia niezbędne są specjalne poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeżeli nasz samochód nie jest wyposażony w nie fabrycznie, możemy je dokupić sami. Pamiętajmy jednak, by wybór modelu odpowiedniego do konstrukcji naszego auta oraz sam montaż powierzyć zawodowcom. Przy samodzielnym ich założeniu zamocowanie bagażnika może być niewystarczające.

Uchwyty samochodowe – sprawdzony transport rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy też nabyć specjalne uchwyty samochodowe, z pomocą których przetransportujemy samochodem narty, rowery czy SUPy. Uchwyty tego typu są na ogół przeznaczone do przewozu danego rodzaju sprzętu – gwarantują zatem maksymalny poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno w tylnej części samochodu – na haku holowniczym albo pokrywie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest zalecane ze względu na to, że rowerom nie zagraża wtedy kolizja z nisko wiszącymi gałęziami, tablicami i wiaduktami.

Lokalizacja:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]