Bezpieczna jazda konna – toczki i kaski do jazdy konnej

Jeśli chcesz zamówić kaski jeździeckie, koniecznie odwiedź tę stronę

Jazda konna jest jedną z tych dyscyplin sportowych, w których ryzyko upadków jest dość duże. A te, przez sporą wysokość i prędkość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na urazy narażona jest w szczególności głowa dżokeja, która obligatoryjnie winna być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jeździectwa można nabyć dwa rodzaje zabezpieczeń głowy – kaski oraz toczki jeździeckie. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Toczki czy kaski jeździeckie? Co wybrać?

Zwykła, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim nakryciem głowy. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest przeważnie wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie zapewnia jednak tak dobrej ochrony jak kask, dlatego rekomendowany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowców i posiada atesty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najważniejsza kwestia przy doborze kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask powinien dysponować stosownymi certyfikatami, jak również być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca bądź umożliwiać regulację rozmiaru. Do kasku warto dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego transport i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Wybierając kask do jazdy konnej nie należy także iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszej miejscowości nie dostaniemy odpowiedniego modelu, warto zamówić go w sklepie internetowym.

Lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]