Drenaż limfatyczny – o domowych aparatach do presoterapii

Dowiedz się, gdzie kupić aparat do drenażu limfatycznego w domu.

Presoterapia to zabieg, którego intencją jest poprawa obiegu chłonki w organizmie. Masaż manualny opracowano w Danii w trzecim dziesięcioleciu XX wieku – to różne chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy pompujące oraz okrężne, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta przystosowuje indywidualnie do miejsca masażu, a także stanu zdrowia pacjenta.

Maszyna do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez pomocy fizjoterapeuty

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów chętnie wykorzystywane są urządzenia do drenażu limfatycznego symulujące masaż manualny. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety podzielone na komory, które nasuwa się na obrzękłe nogi albo ramiona. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne komory urządzenie naciska na kończynę, pobudzając tak przepływ chłonki. Istnieje mnóstwo wskazań do wypróbowania masażu limfatycznego. To przede wszystkim obrzęki oraz zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki będące wynikiem urazów lub obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy lub mastektomii). Wykorzystuje się go też w zabiegach estetycznych – wspomagająco w toku procesu odchudzania bądź jako pomoc w zwalczaniu cellulitu. Presoterapia jest również na co dzień stosowana w świecie profesjonalnego sportu, głównie jako element regeneracji po zwiększonym wysiłku.

Mobilne aparaty CarePump do masażu limfatycznego w domu

Szerokie możliwości użycia urządzeń do masażu limfatycznego przyczyniło się mocno do ulepszenia tego sprzętu. Dziś osoby raz za razem korzystające z tej formy masażu mogą wykonać zabieg w we własnych czterech ścianach, za sprawą mobilnych aparatów Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Domowe urządzenia do presoterapii tego producenta cechują parametry zbliżone do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu świadczy o liczbie komór znajdujących się w rękawach – im więcej przegródek, tym skuteczniejszy jest zabieg drenażu. Aparaty CarePump są stosunkowo lekkie oraz kompaktowe, w związku z tym bez trudu można zabrać je w podróż, np. na zawody sportowe.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być koniecznie skonsultowane z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym samodzielnie, gdyż istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego masażu (to między innymi choroby wirusowe oraz bakteryjne bądź zakrzepica, które trzeba uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]