Citroen części zamienne, oryginalne części Citroen

Gdzie kupić oryginalne części do Citroena?

Citroen to marka ze stuletnią tradycją, od dziesięcioleci znana dobrze rodzimym kierowcom. Jej auta w Polsce są doceniane z uwagi na wysoką dostępność, przystępną cenę oraz w szczególności za znaczną liczbę warsztatów wyspecjalizowanych się w ich serwisowaniu. Największą popularnością cieszą się takie modele jak C-Elysse, C1, C2, C3, C-Crosser, Jumper, Nemo, Xsara, Saxo i Xantia. Oczywiście, tak jak auta innych marek, nie są one bezawaryjne, więc posiadacze samochodów od francuskiego producenta muszą przygotować się na to, że prędzej czy później będą musieli nabyć części zamienne.

Części zamienne Citroen – co zamawiamy najczęściej?

To, jakie części najczęściej odmawiają posłuszeństwa jest uzależnione w szczególności od konkretnego modelu – każdy z nich ma odrębną specyfikę, z której powstają inne awarie. W pierwszej kolejności warto na pewno napomknąć o płynach, które ulegają zużyciu w wyniku normalnej eksploatacji auta. Są to najczęściej czynnik chłodniczy w klimatyzacji, płyn chłodniczy, płyn hamulcowy oraz olej silnikowy. Systematycznych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie wolno zaniedbywać, potrzebują także elementy układu hamulcowego: tarcze oraz klocki.

Gdzie tanio i łatwo zdobyć części do Citroena?

Najlepszą opcją będą zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, nierzadko produkowane w chińskich manufakturach, w niektórych przypadkach charakteryzują się niższą jakością, co źle oddziałuje na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Z tej przyczyny posiadacze aut Citroen części zamienne powinni kupować w sklepach specjalizujących się w sprzedaży podzespołów do samochodów francuskich. Jeśli w pobliżu żaden z podobnych nie funkcjonuje, wszystkie potrzebne elementy można nabyć online.

Lokalizacja:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]