Kapsułki kompatybilne z Nespresso – aromatyczne kawy w wielu smakach

Chcesz zamówić kapsułki do ekspresu Nespresso? Wejdź na cafessima.pl/kapsulki-do-ekspresu/kapsulki-nespresso/.

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najstarszych na rynku. Zostały opracowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu powoli zdobywały kolejnych sympatyków. W tej chwili jest to marka znana na całym świecie, a ekspresy z tym systemem produkuje wiele popularnych firm.

Czy istnieją zamienniki kapsułek Nespresso?

Postanawiając o zakupie ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie ograniczona wyłącznie do używania kawy w kapsułkach od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten rodzaj kapsułek wygasł 2012 r. więc w tym momencie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnorodnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, pozwalających cieszyć się napojami o aromatycznych kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych w Polsce marek jest Lavazza, wytwarzająca kapsułki z kawą Armonico i Delicato o umiarkowanej mocy, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na połączeniu robusty i arabiki. Innym słynnym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor głębokich w smaku mieszanek arabiki i robusty o nazwach zaczerpniętych od włoskich miejscowości, czyli Venezia, Firenze, Trieste oraz Roma. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty orzechów laskowych, palonego drewna czy pieczonego chleba. Inni poważani włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to Między innymi Diemme (kawy Mente, Spirito Della Tanzania czy bezkofeinowa Cuore) oraz Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Nocciola, kawy z żeń-szeniem Ginseng Dolce, kawa z cykorii Cicoria, Crema czy Intense).

kapsułki kompatybilne z Nespresso także od rodzimego producenta

Kapsułki kompatybilne z Nespresso produkuje także rodzima firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o intensywnym smaku, np. Sublimo, Lungo czy Milano, w tym też kawy aromatyzowane – Vanilla, Chocolate, Carmel oraz Hazelnut.

Podstawowe opakowania dostępne w większości sklepów zawierają zazwyczaj 10 kapsułek z kawą. Jednakże dla klientów, kupujących kawę hurtowo, kilku producentów także pudełka zbiorcze po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają znacznie zmniejszyć koszt napoju. W przypadku, kiedy nabywca ma obawy, czy wybrany produkt pasuje do posiadanego przez niego ekspresu, zanim wyśle zamówienie powinien zwrócić się po dodatkową informację do właściciela sklepu.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]