Kilka słów o profesjonalnych drukarkach 3D dostępnych na polskim rynku

Potrzebujesz 3D drukarek? Kliknij tutaj.

W asortymencie firmy CadXpert natkniesz się tylko na drukarki 3D od najlepszych producentów tych rozwiązań: FormLabs oraz MakerBot, których CadXpert jest jedynym dystrybutorem, a także Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znalazły się w naszej ofercie, pracują między innymi w technologiach: FDM, SLA oraz PolyJet.

Drukarki 3D Stratasys – obniżą koszty produkcji

Stratasys jest światowym liderem na rynku urządzeń do druku 3D. Od przeszło 30 lat – a konkretnie od 1988 roku – dostarcza klientom nowoczesne rozwiązania oraz maszyny. Wyliczono, że używając drukarek 3D i drugich produktów Stratasys można zmniejszyć koszty produkcji i czas poświęcony na proces produkcyjny praktycznie o 90%. Główne założenia pracy specjalistów marki Stratasys to gwarantowanie najwyższej jakości usług i produktów, jak również wsparcie techniczne oraz merytoryczne. Bestsellery z asortymentu drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, dedykowane dla biznesu oraz przemysłu. Nowością w ofercie CadXpert jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielki model drukarek 3D do szybkiego prototypowania z fabryczną dokładnością.

Formlabs – niewielkie drukarki 3D

Następnym liderem produkcji drukarek 3D jest Formlabs. Czym charakteryzuje się ta marka na rynku maszyn do druku 3D? Formlabs dostarcza niezwykle zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, jak również specjalistyczne metody przyrostowego druku, jak m.in. SLS i SLA. Nowość w ofercie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – urządzenie desktopowe, pracujące w prekursorskiej, autorskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która stanowi formę technologii SLA. Ta drukarka – tak samo jak wszelkie inne urządzenia firmy Formlabs – charakteryzuje się bezproblemową obsługą oraz ergonomiczną budową. Czym autorska technologia LFS odróżnia się od SLA? Zdecydowanie lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją i szybkością druku, jak również drobiazgowym odzwierciedleniem najmniejszych elementów. W LFS warunki druku są podtrzymywane na stałym poziomie, w związku z tym można wydrukować tożsame makiety, co jest niezmiernie pożądane w seryjnej, masowej produkcji.

MakerBot dla edukacji, biznesu, przemysłu

MakerBot wytwarza wysokiej jakości profesjonalne urządzenia do druku 3D, pracujące w technologii FDM. Drukarki 3D tego producenta są szeroko stosowane w najrozmaitszych gałęziach edukacji, biznesu, przemysłu i wielu innych. Najnowszy model, czyli drukarka MakerBot Method X, to produkt wspierany przez Stratasys. To propozycja, która wykorzystuje materiały dedykowane dla kolekcji MakerBot Method, ABS oraz materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100°C. Otrzymany druk jest dokładny i trwały, a w toku procesu drukowania nie zdarza się przemieszczenie warstw ani nie pojawiają się odkształcenia.

Lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]