Montujesz panele drewniane – nie zapomnij o listwach podłogowych

Więcej o listwie podłogowej na www.balticwood.pl.

Z pozoru są mało ważnym elementem, jednak ich charakter może bardzo wpłynąć na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale również pozwalają na estetyczne poprowadzenie przewodów i zabezpieczają najniższą część ściany przed zabrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne w szczególności w pomieszczeniach, w których poruszamy się w obuwiu. To z pewnością dostateczny argument, żeby nie bagatelizować ich wyboru i dokładnie przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z MDF albo PVC

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie akcentuje charakter mieszkania i doskonale współgra z eleganckimi meblami bądź dodatkami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z niewielkim budżetem rozsądnym wyborem będą natomiast listwy podłogowe wykonane z PVC albo MDF, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

We wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu rekomenduje się zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i one mogą być wykonane zarówno z drewna, jak i innych surowców. Dzisiejsze listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną paletą barw – na ogół w odcieniach bieli, szarości lub beżu, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć też niecodzienny kolor, jeśli nabędziemy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]