lampy solne, lampa solna

Nie tylko lampy solne – o produktach z soli kamiennej

Małe ozdoby z minerałów i kamienia od dziesięcioleci zajmują miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z rozmaitych wycieczek po świecie, a czasem nabywamy pod wpływem impulsu, bowiem harmonizują ze stylem, w jakim zaprojektowane jest pomieszczenie. Sporadycznie jakkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – z reguły to zwykłe dekoracje. Minerałem, którego można jednak użyć do tworzenia obiektów stosowanych na co dzień, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej przeważnie lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne są dostępne w 3 kolorach

Lampy solne ładnie się prezentują i bez większych przeszkód dobierzemy je do aranżacji pomieszczenia, bo są sprzedawane w trzech kolorach (szarym, różowym, białym) i w wielu ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, bo nie ma brył soli o bliźniaczych kształtach oraz strukturze krystalizacji. Nadzwyczaj popularne są lampy solne, których klosze charakteryzują się chropowatą, nie oszlifowaną powierzchnią. Często zdarza się jednak, iż rękodzielnicy zajmujący się produkowaniem tych lamp, nadają im różne kształty, np. kuli lub walca.

Co jest przyczyną powodzenia lamp solnych?

Powszechnie sądzi się, iż lampy solne mają dobry wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im zwłaszcza właściwość jonizacji powietrza, to znaczy produkowania ujemnych jonów, równoważących te produkowane przez wszechobecne przyrządy elektroniczne. Aniony poprawiają jakość powietrza i ułatwiają oddychanie między innymi ludziom cierpiącym na na alergię czy astmę. Blask, jaki dają te lampy, jest kojący i łagodny, więc rekomenduje się używanie ich ludziom cierpiącym na stres albo bezsenność, gdyż z ich pomocą można szybciej się odstresować. Ale z brył soli nie produkuje się wyłącznie lamp solnych. Robi się z nich także pojemniczki na biżuterię i cudowne świeczniki, a duże bloki z soli kamiennej używa się w gastronomii i dekoracji mieszkań.

Lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]