Odzież na motor – w co należy się wyposażyć?

Więcej o odzieży motocyklowej na https://www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Odziez-motocyklowa-10882.html.

Nie od dawna wiadomo, że jazda na motocyklu nie jest bezpieczną aktywnością. W czasie potencjalnego kolizji kierowcę motocykla nie ochraniają pasy i w pełni przyjmuje on na siebie intensywność zderzenia. Wobec tego tak ważne dla każdego motocyklisty jest zaopatrzenie się w stosowną odzież opracowaną z myślą o jeździe tego typu. Odzież na motocykl nie tylko minimalizuje możliwe obrażenia prowadzącego, ale także ochrania go przed promieniami słonecznymi, wiatrem i deszczem, co podnosi komfort jazdy.

Ubranie na motocykl – z tekstyliów czy ze skóry?

Kompletując odzież motocyklową najpierw trzeba zaopatrzyć się w kask, bo zgodnie z kodeksem drogowym jego posiadanie jest obligatoryjne, obojętnie czy gnamy sportowym ścigaczem po ekspresówce, czy poruszamy się z niską prędkością na skuterze. Jest to też najważniejszy element zabezpieczenia prowadzącego jednoślad, ochraniający głowę przed obrażeniami, które mogą mieć poważne skutki dla jego zdrowia, a czasem i życia.

Do protekcji innych części ciała w trakcie jazdy jest niemało możliwości. Entuzjasta motocykli może skomponować swój strój dobierając odpowiednią spodnie i kurtkę zaprojektowane z myślą o jeździe na motocyklu lub postawić na kombinezon. W sklepach motorowych w ofercie znajdziemy odzież tekstylną i skórzaną. Wiadomo, skóra jest niezmiernie odpornym na uszkodzenia półproduktem, co nie znaczy, że odzież na motor wytworzona z tekstyliów ochrania mniej – wykorzystuje się w niej materiały o ogromnej wytrzymałości na ścieranie oraz wysoką temperaturę. Te elementy garderoby kierowcy mają przydatne wzmocnienia (slidery) ochraniające barki, łokcie i kolana, które w czasie upadku są najbardziej wystawione na otarcia.

Slidery, buty oraz pozostałe dodatki

Kolejnymi istotnymi częściami odzieży na motor są buty i rękawice. Rękawice w trakcie upadku ochraniają dłonie przed ciężkimi urazami, bowiem to nimi odruchowo zasłaniamy resztę ciała wyciągając je przed siebie, przez co wystawiamy je na złamania oraz głębokie otarcia skóry. Należy zatem kupić rękawice ze wzmocnionymi modułami zabezpieczającymi wewnętrzną powierzchnię dłoni oraz kostki. Dobre buty na motocykl oprócz tego, iż chronią drobne kości śródstopia, dają także lepszą przyczepność, a przez to dokładniejszą kontrolę nad ciężką maszyną.

W jakie jeszcze elementy odzieży na motor warto posiadać? To bez wątpienia camelbagi, kołnierze, gogle jeżeli stosujemy kask crossowy, a także posiłkowe zbroje, ochraniacze czy też slidery.

Lokalizacja:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]