Ozdobne okiennice shutters – alternatywa dla żaluzji

Chcesz kupić shuttersy na okna? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

Planując aranżację pomieszczenia, z rzadka poświęca się zbyt wiele uwagi dekoracji okien. W większości wypadków decyzja pada na tradycyjne rozwiązanie, a więc zasłony i firanki, które czasami łączone są z żaluzjami. Jednak jest jeszcze jedno rzadko znane w Polsce rozwiązanie – okiennice ozdobne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Okiennice dekoracyjne shutters – nowinka w europejskich domach

Najważniejszym atrybutem shuttersów (czy też po polsku – szatersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych są ruchome, dzięki czemu można ustawiać je pod dowolnym kątem, zależnie od potrzeb mieszkańców. Producenci wykonują je z drewna, z płyt pilśniowych, a także polichlorku winylu (PCV). Shuttersy zakłada się najczęściej na oknach, jednakże równie dobrze sprawdzają się na drzwiach szafy. Okiennice ozdobne shutters to co prawda element okna, który w polskich domach widuje się jeszcze okazjonalnie, ale gros osób na pewno rozpoznaje je z ekranu telewizora czy kina, bowiem tego typu okiennice są bardzo popularne na obszarach z ciepłym klimatem, a więc w krajach śródziemnomorskich czy RPA.

Zalety wewnętrznych okiennic shutters

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko pięknie wyglądają, ale mają również praktyczne zastosowanie. Przy ich użyciu można w pasywny sposób regulować wykorzystanie promieni słonecznych: w upalne miesiące hamować gromadzenie się nadmiaru ciepła we wnętrzach, a zimą – zapobiegać jego stracie. Shuttersy pasują do rozmaitych stylów aranżacyjnych i można zainstalować je na przeważającej większości okien. Produkuje oraz montuje się je na zlecenie, co skutkuje tym, iż są z pewnością kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli przykładowo żaluzje. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom niezmiernie atrakcyjny wygląd, a więc wpływają na podwyższenie wartości posesji. Wypada też podkreślić, że shuttersy reguluje się bez pomocy łańcuszków, co posiadacze psów i kotów oraz rodzice dzieci, które mogłyby zaplątać się sterczące żyłki, uznają na pewno za sporą zaletę.

Lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]