Poznaj różne rodzaje kontenerów

Jeśli potrzebujesz kontenerów KP, koniecznie wejdź na ekombud.pl/kontenery-specjalne/.

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze sprawdzają się jako kontener na złom lub gruz, jak również przy składowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednak sporo rodzajów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one inną budową i dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które substancje można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być dopasowane do specyfiki gromadzonych i przewożonych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zaprojektowano pod kątem takich odpadów jak zdemontowane elementy stolarki otworowej, zniszczone płytki ceramiczne lub parkietowe, jak również gruz, złom – na ogół używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno lub wytwarzających granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem, który zapobiega rozsypywaniu się zawartości. Do gromadzenia odpadów w płynnych lub półpłynnych najlepiej nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

W przypadku ładunków o znacznych rozmiarach niebędących odpadami albo potrzebujących selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest pokryta plandeką, po której rozsunięciu (bardzo podobnie jak przy firance) możliwy jest ekspresowy rozładunek kontenera. Tego typu kontenery wytwarzane są przede wszystkim dla magazynów oraz przedsiębiorstw transportowych.

Lokalizacja:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]