Smaki najlepszych kaw w domu – kapsułki do ekspresu

Szukasz kawy w kapsułkach? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki ciepłej, smakowitej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy dobrej kawie relaksujemy się również ze znajomymi, podjadając ciastka na mieście i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach na świecie. Napój ten jest znany od setek lat, ale w dalszym ciągu pijemy go na ogół w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Gdyż tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki do ekspresu równie dobra jak w kafejce

Gdy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich odmian bądź fantazyjnie przygotowaną idziemy zwykle do kawiarni, gdyż niewielu z nas potrafi przygotować przeróżne napoje kawowe. Nie potrafimy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, więc nie wiemy jak zamienić espresso w świetne latte, macchiato czy cappuccino. Dlatego modna od dekad, a w Polsce tak naprawdę dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki do kawy, którą można przyrządzić w kilka minut w małych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki do kawy? Przede wszystkim dlatego, iż mając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się perfekcyjnie odmierzona ilość kawy, aromatów i ewentualnych dodatków, a naszą rolą jest tylko położenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu należytej ilości wody, podstawienie kubka bądź filiżanki o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż sprzęt wykona całą robotę za nas.

Kapsułki z kawą – aromatyczna kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kawę w kapsułkach nie są drogie – niewielkie modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 300 zł. Sama kawa w kapsułkach to także nie jest duży koszt. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. cappuccino można zaparzyć w domu za niecałe 1,40 zł. Koszt waha się oczywiście w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z takim samym napojem serwowanym w kawiarni, jest to z reguły ok 10%-20% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich znaczną zaletą. Amatorzy kawy jednakże zastanawiają się nierzadko czy posiadając ekspres jakiejś firmy nie zostaną ograniczeni do kupna kapsułek z kawą tylko od danego producenta. To bezpodstawne niepokoje. W tej chwili do wszystkich modnych systemów, takich jak Tchibo Cafissimo, Nespresso czy Nescafe Dolce Gusto można kupić pasujące kapsułki.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]