Środki dezynfekujące – dla gastronomii, szpitali i laboratoriów

Więcej o środkach do dezynfekcji powierzchni.

Profesjonalne środki antyseptyczne pozwalają utrzymać czystość przeróżnych powierzchni. Jak działają i gdzie są używane? Kiedy warto się w nie wyposażyć?

Środki antyseptyczne – działanie i ich zawartość

Spotykane w sprzedaży środki dezynfekcyjne mają na celu mycie oraz odkażanie narzędzi i powierzchni. Dzięki nim możliwa jest likwidacja szkodliwych czynników, które mogą przenosić zakażenia krzyżowe lub mieć inny negatywny wpływ na organizm człowieka. Specjalistyczne środki są uzupełnione o składniki usuwające drobnoustroje oraz bakterie. W skład środków dezynfekujących z reguły wchodzi chlor, aldehydy, alkohol, czterorzędowe związki amonowe, kwas nadoctowy, poliaminy, nadtlenek wodoru, a także mnóstwo innych komponentów. Do szczególnie często używanych preparatów należą płyny w sprayu, oleje (np. do przyrządów chirurgicznych), żele oraz chusteczki do dezynfekcji.

Środki dezynfekujące – zastosowanie

Środki antyseptyczne stosowane są zawsze tam, gdzie konieczne jest zachowanie sterylnej czystości – w placówkach gastronomicznych, medycznych, na stołówkach, w kuchniach czy laboratoriach. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do odkażania blatów, urządzeń sanitarnych, toalet, podłóg, znajdują także zastosowanie przy czyszczeniu krajalnic, maszynek do mięsa, blenderów, sztućców oraz innych przedmiotów czy maszyn. Kluczowe jest dopasowanie odpowiedniego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt intensywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest ważne w szczególności w przypadku nawierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, pisuarów czy umywalek.

Lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]