Sztylpy i czapsy – co wybrać do jazdy konnej?

Zamów czapsy skórzane.

Według wielu dżokejów najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – obuwie ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć istotnie w tym sporcie sprawdzają się znakomicie, nie są bez wad. Najważniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek kosztują nawet kilka tysięcy złotych. Na dodatek zakładanie oraz jazda w oficerkach może być w znacznym stopniu utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce buta. Tych wad nie posiadają na szczęście sztylpy i czapsy.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – charakterystyka

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, gwarantujące protekcję pozostałej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają wyłącznie łydkę sportowca, ponieważ kończą się na kolanie, zaś drugie – sięgają do pachwiny, stanowiąc ochronę dla całej nogi. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są wytwarzane z różnych materiałów. W sprzedaży przeważnie spotkamy czapsy i sztylpy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są także modele wykonane z tworzyw sztucznych lub tkaniny.

Jak kupować czapsy i sztylpy?

Ostatnie wymienione wyżej warianty charakteryzują się dużo niższą ceną. Tym samym są polecane jeźdźcom z zawężonym budżetem , jak również dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Szeroki wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – fasony idealnie dobrane do swoich potrzeb kupią więc również jeźdźcy zamieszkujący miasta, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]