Co oferuje kantor internetowy? Główne zalety usługi

Koniec jałowych poszukiwań! Internetowy kantor znajduje się pod tym linkiem.

Jeszcze parę lat temu jedyną metodą wymiany waluty była wizyta w kantorze lub w oddziale banku – na te pierwsze wciąż można się natknąć w galeriach handlowych oraz przy hipermarketach! Lecz w szybko zmieniającym się świecie, ludzie pragną wymieniać walutę bez potrzeby wychodzenia z domu i po niższych kosztach, z tej przyczyny właśnie pojawiły się kantory internetowe, które na to pozwalają.

Jakie usługi proponuje kantor internetowy nie licząc przewalutowania?

Działanie kantoru online jest równie proste jak kantoru stacjonarnego. Nabywca wchodzi do serwisu przez stworzony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu środki, które chce przewalutować. Atutem kantorów online jest przede wszystkim to, iż wymianę można zlecać w nim w każdej chwili, a samo przewalutowanie ma miejsce już w godzinach pracy kantoru po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie informacji pozyskiwanych z Forex co parę sekund, a nie – jak to bywa w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, na ogół z poprzedniej doby. Kolejnym i niezwykle znaczącym walorem kantorów online są niższe spready niż te oferowane przez instytucje bankowe i kantory stacjonarne. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od narzuconego cennika) może skutkować uiszczeniem spreadu na poziomie nawet 3-4%, tymczasem w kantorze internetowym spready zwykle nie przewyższają 2%. Kantory online świadczą też kilka specjalnych usług wykorzystywanych przez użytkowników, m.in. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej, w której nabywca zleca wymianę waluty po wyznaczonym przez niego kursie (przewalutowanie jest wykonywane dopiero wtedy, kiedy podany przez klienta kurs będzie taki sam jak kurs na rynku) czy też w uzgodnionym przez klienta dniu.

Kto używa kantorów internetowych?

Kantory internetowe to opcja dla wszystkich lubiących wygodę i ogromną wolność w dyspozycji swoimi środkami finansowymi. Używają ich też osoby zatrudnione lub studiujące za granicą oraz osoby spłacające pożyczki w walucie obcej. Jednakże nim zdecydujemy się powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto sprawdzić jego renomę i poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez przeszukanie witryny Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on w jej rejestrze instytucji płatniczych.

Lokalizacja:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]