Kredyt bez historii kredytowej – jak się o niego postarać?

Zaciąganie zobowiązań finansowych cieszy się dzisiaj wielką popularnością, nie wszyscy jednak mogą to zrobić. Istnieje ogromna grupa osób, które nie mogą zaciągnąć kredytu, a to z powodu nieposiadania zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć tego rodzaju sytuacja i jak z niej wybrnąć?

Kredyt bez zdolności kredytowej – kto jej nie ma?

Instytucje bankowe zazwyczaj określają odrębne zasady, według których przyznają kredyty bądź odmawiają takiego finansowania. Istnieją jednakże ogólne zasady, określające kwestię posiadania lub nie zdolności kredytowej. Przede wszystkim z odmową raczej spotkają się osoby, które mają już jakieś zobowiązania. Na szczególne problemy muszą przygotować się ci, którzy nie zaciągnęli dotąd żadnego kredytu. Zaliczają się do nich przede wszystkim studenci i kredytobiorcy, którzy na rynku pracy działają od kilku lat i osiągają niewielkie zarobki bądź są zatrudnieni na podstawie umowy-zlecenia. Z tym, że kredyt nie zostanie im udzielony, muszą być pogodzeni również emeryci. Naturalnie finansowania nie otrzymają także osoby, które nie posiadają żadnego dokumentu potwierdzającego fakt wykonywania przez nie pracy zarobkowej, a także pracujące w innym kraju. Okoliczności te powodują, iż teoretycznie nieosiągalne jest otrzymanie kredytu w banku, przez co ogromna liczba osób decyduje się wziąć kredyt w firmach pożyczkowych. Nie warto tego robić, gdyż kredyty w takich firmach są na tyle kosztowne, że ich zaciąganie nie jest ekonomiczne.

Kredyt bez zdolności – to możliwe!

W przypadku nieposiadania zdolności kredytowej doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy pośrednika w ubieganiu się o kredyty bankowe. Poradzi on, który bank ma mniej restrykcyjne przepisy i zechce przyznać kredyt bez zdolności, czy też umożliwi uzyskania kredytu konsolidacyjnego. Najważniejsze jest jednak to, że pośrednik doradzi, w jaki sposób stworzyć zdolność kredytową, a jest na to wiele sposobów. Największy wpływ na budowanie pozytywnej historii kredytowej ma terminowe regulowanie zobowiązań, warto więc zakupić coś na raty, a także korzystać z karty kredytowej oraz kredytu odnawialnego w banku, w którym planuje się zaciągnąć kredyt. Znakomitym wyjściem jest też na przykład zaciągnięcie kredytu nie samodzielnie, ale wspólnie z drugą osobą. By to osiągnąć, można uczynić współkredytobiorcami rodzeństwo bądź – w przypadku osób, które i tak planują ślub – zawrzeć związek małżeński. Takich możliwych rozwiązań, jakie doradzić może doświadczony pośrednik, jest wiele.