Sztabka złota – sposób na inwestycje nie tylko dla najbogatszych

Zobacz, gdzie kupić sztabę złota.

Gromadzenie środków pieniężnych na koncie czy zakładanie lokat nie jest dzisiaj tak dochodowe jak pięć lat temu. Niskie oprocentowanie oferowane przez instytucje bankowe, ale również i większe zrozumienie, że nie inwestowane środki zapewniają zysku sprawiły, iż Polacy poszukują sposobów, które pomogą ich pieniądzom zapewniać za jakiś czas poboczny dochód. Obok kupowania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych oraz akcji, coraz szerszym zainteresowaniem cieszą się metale inwestycyjne, a głównie – sztabki złota.

Sztabki złota – dlaczego popyt na ten metal nie ulega zmianie?

Na wstępie warto dobitnie zaakcentować, że lokata pieniędzy w sztabki złota to długoterminowa inwestycja. Złoto z reguły opiera się silniejszym i słabszym kryzysom odczuwalnym w gospodarce, a wręcz niestabilność ekonomiczna oraz polityczna często zwiększa jego wartość. Oczywiście można spostrzec wahania w jego ceny, jednakże analizując jej historyczny wykres od razu daje się dostrzec, iż wraz z upływem czasu ona wzrasta. Czemu się tak dzieje? Od stuleci ilość tego kruszcu dostępna na rynku pozostaje niemalże bez zmian. Niegdyś służył on jako środek płatniczy, dzisiaj jest szeroko wykorzystywany w elektronice,medycynie czy przemyśle chemicznym, a także – nadal na dużą skalę – w sztuce i złotnictwie. Mimo, że pozyskiwanie złota wciąż trwa i teoretycznie powinno go przybywać, odzyskiwanie tego kruszcu wykorzystanego m.in. przy produkcji sprzętu elektronicznego (jak piloty do telewizorów czy też telefony komórkowe) jest w wielu przypadkach nierentowny, toteż zapotrzebowanie na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i oczekuje się, że w przyszłości ta tendencja nie powinien ulec zmianie.

Sztabki złota – wytwarzane w wielu rozmiarach

Słysząc o inwestycji środków w złoto w sztabkach gros inwestorów błyskawicznie pomyśli, iż to nie dla nich, przez ogromny koszt. Jednakże sztabki złota produkuje się w różnorodnych wagach, więc zasadniczo każdy może pozwolić sobie na inwestycję pewnego wycinka oszczędności w ten kruszec. Złoto można zakupić już w sztabkach o wadze 10 g, 2,5 g, a nawet 1 g. Takie drobne sztabki są także znakomite jako podarunek. Więksi inwestorzy, dysponujący większym kapitałem nierzadko nabywają cięższe sztabki złota o wadze 100 g, 250 g, a także 1000 g. Należy jednak wiedzieć o dwóch kwestiach. Po pierwsze, nie da się pociąć odlanej sztabki przy przyszłej odsprzedaży. Po drugie, inwestując w większą sztabkę kupimy złoto dużo taniej. Zatem warto nabywać złoto w sztabkach o różnym ciężarze albo zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są fabrycznie rozparcelowane na drobne kawałki o wadze 1 g.

Lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]