Usługa mass collect – co to jest?

Na czym polega mass collect? Uzyskaj więcej informacji na flobo.io.

Mass collect to usługa, która polega na identyfikacji płatności masowych. Prezentujemy w skrócie, jak działa mass collect i jak ułatwia organizację małym oraz dużym firmom.

Mass collect – korzyści z przypisania kontrahentom własnych numerów rachunków

Funkcja mass collect jest generalnie stosunkowo prosta. Polega na przypisaniu każdemu klientowi unikalnego numeru rachunku, który jest jednocześnie jego symbolem identyfikacyjnym. Takie rozwiązanie sprawdza się tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest spora grupa klientów, czyli np. w firmach telekomunikacyjnych, w prywatnych gabinetach, a także wszelkich działalnościach, gdzie używane jest płatności abonenckie (między innymi w klubach fitness). Należności przesyłane w systemie mass collect trafiają na wskazany rachunek firmowy, niemniej jednak wcześniejsze przypisanie klientom indywidualnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jakim sposobem wykonali oni wpłatę (przelew z karty, standardowy przelew lub przelew za pośrednictwem poczty). Wykorzystanie mass collect przekłada się również na mniej czasochłonne księgowanie należności aniżeli podczas księgowania ręcznego, a równocześnie na eliminację ewentualnych pomyłek, które mogą mieć miejsce w czasie tego procesu.

Dlaczego warto wdrożyć usługę mass collect?

Choć mass collect nie jest w tej chwili proponowane we wszystkich bankach (mają ją między innymi wybrane banki spółdzielcze i BNP Paribas) warto rozważyć jego wdrożenie w przedsiębiorstwie, także takim, które miesięcznie wystawia poniżej 100 dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect przynosi wszak pewne korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość powiązania z platformą finansowo–księgową (a co za tym idzie bieżące monitorowanie wpływających opłat) czy integracja z oprogramowaniem Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość powiązania z usługą mass collect banku, ale posiada też opcję wysyłania notyfikacji o nadchodzących płatnościach i windykacji, co z czasem owocuje podniesieniem terminowości u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]