Biuro rachunkowe – czym się zajmuje?

Na brabis.pl uzyskasz fachową pomoc specjalistów z biura rachunkowego Katowice.

Dopilnowanie księgowości w niewielkich firmach okazuje się zazwyczaj źródłem niemałych problemów. Mikrofirmy zwykle nie są w stanie przyjąć specjalisty ds. finansów na stałe, zaś ich właściciele nie zawsze przygotowani na to, aby rzetelnie pokierować finansami. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż myśli część z nas – wystarczy tylko postawić na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co jednak dzięki temu zyskamy? Jak zyskać pewność tego, że jakość współpracy okaże się zadowalająca?

Co zyskasz dzięki współpracy z biurem rachunkowym?

Na współpracę z biurem rachunkowym warto postawić głównie ze względu na dobro finansów. Jeżeli powierzymy finanse przedsiębiorstwa profesjonalistom ds. rachunkowości, otrzymamy pewność, iż możliwe kontrole Urzędu Skarbowego nie zakończą się wystawieniem grzywien. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność pracy i pieniędzy – nie musimy zajmować się finansami na własną rękę, ani najmować do pracy księgowego na pełen etat. Należy również wspomnieć o wygodzie, jaka wiąże się z taką współpracą. W dzisiejszych czasach nie ma już potrzeby często odwiedzać osobiście biura rachunkowego, ponieważ mnóstwo spraw można uzgodnić z księgowym korzystając z e-maila.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Poszukując biura rachunkowego nie rekomendujemy sugerować się wyłącznie jego cenami – podejrzanie niskie ceny obsługi zwykle oznaczają jej niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego szczególną uwagę zwróćmy na to, czy jego pracownicy zdobyli odpowiednie uprawnienia, przykładowo certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej lub certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu księgowości, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń pracowników czy wyliczanie składek ZUS.

Lokalizacja:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]