Druk 3D na zamówienie. Kto i w jakich technologiach go wykona?

Na http://bit.ly/38CEQ34 znajdziesz korzystną ofertę 3D druku.

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do firm, jak i do osób prywatnych. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Usługa jest adresowana głównie do projektantów CAD, inżynierów, osób zatrudnionych w wydziałach technicznych i badawczo-rozwojowych, konstruktorów, a także przedstawicieli wielu innych gałęzi przemysłu. Każda firma bądź osoba, której potrzebny jest model koncepcyjny albo prototyp wykonanego w technologii PolyJet, DMLS, FDM, i SLA, SLS, może zamówić tę usługę, jeśli nie posiada własnej drukarki 3D.

Wydruki 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na rodzimym rynku w obszarze profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – poza asortymentem świadczy też usługi, takie jak:
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D
Nie licząc wyszczególnionych powyżej usług CadXpert oferuje także szkolenia (online i stacjonarne). Na stronie firmy znajduje się też baza wiedzy. Umieszczono tam zarówno informacje od producentów sprzętu do druku 3D, jak i zredagowane przez ekspertów CadXpert. Firma CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

Drukowanie 3D metodą FDM – kolorowe filamenty

FDM to najbardziej rozpowszechniona metoda druku 3D – za jej sukcesem stoi bardzo dobry stosunek ceny do jakości, jak również możliwość wykorzystania materiałów w obszernej gamie kolorystycznej. W trakcie druku metodą FDM prototyp pokrywa się stopniowo warstwami tworzywa termoplastycznego – istnieje możliwość regulacji grubości warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany w głównej mierze przy pomocy drukarek 3D marki MakerBot i urządzeń przemysłowych Stratasys. Tę technologię druku wykorzystują osoby, które potrzebują prototypów albo modeli koncepcyjnych.

SLA – dokładny wydruk 3D drobnych elementów

Drukowanie 3D metodą SLA to pierwsza, innowacyjna metoda sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technika – zwana też stereolitografią – bazuje na utwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy wiązką laserową. Do kogo adresowana jest oferta wydruku 3D metodą SLA? Do osób lub przedsiębiorstw, które potrzebują prototypów precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To technika, która umożliwia bardzo dobrą rozdzielczość druku i wydruk bardzo wąskich elementów, wygładzonej powierzchni, wyrazistych krawędzi oraz detali.

Technologia SLS – druk 3D sproszkowanym poliamidem

Metoda druku 3D w technologii SLS przebiega na analogicznej zasadzie jak zaprezentowana powyżej metoda SLA. Także tutaj nakładane są kolejne warstwy tworzywa – w tym przypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są najistotniejsze plusy tej techniki wydruku 3D? SLS ma największe możliwości produkcyjne. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera zapewnia precyzję konturów oraz odporność chemiczna i mechaniczną.

Lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]