sala na komunie kraków

Jak wybrać najlepszy lokal na komunię?

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy identycznie oczekiwanym wydarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Nie powinno to zdumiewać, jako że to zazwyczaj pierwsza istotnie poważna biesiada rodzinna, na której dziecko ma świadomość, że cała uwaga skupiona jest jedynie na nim. Z tej przyczyny rodzice chcą, żeby ten dzień uchował się przez lata w jego pamięci.

Sala na komunię – szukaj jak tylko będzie wyznaczona data wydarzenia

Już przed fazą wysyłania zaproszeń na sakrament rodzice powinni wiedzieć czy podejmą gości w swoim domu czy konieczne będzie wynajęcie lokalu. Poczęstunek dla zaproszonych w domu jest najczęściej opcją wtedy, jeżeli urządzamy uroczysty obiad wyłącznie dla wyjątkowo bliskiej kilkunastoosobowej grupy krewnych, jednak to już rzadkość. Przyjęcia z okazji pierwszej komunii przekształciły się w ostatnich dziesięcioleciach w huczne wydarzenia rodzinne, na które przyjeżdża czasem do kilkudziesięciu gości, z tej przyczyny na ogół urządzane są w restauracjach i domach weselnych. Jeżeli pragniemy zarezerwować najodpowiedniejszą salę, warto zacząć poszukiwania lokalu, jak tylko zostanie ustalony dzień komunii. W okresie komunijnym sporą trudnością może stać się również znalezienie wolnej firmy cateringowej, więc polecamy wybrać taką salę na organizację imprezy, która współpracuje na stałe ze sprawdzonym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w przygotowaniu menu na komunie. Kluczowe jest również to, żeby sala na przyjęcie komunijne zlokalizowana była tak, żeby transport wszystkich gości z kościoła był wygodny oraz szybki.

Organizacja komunii – nie zapomnij o fotografiach na pamiątkę

Pomyśl o wynajęciu fotografa, który utrwali ku pamięci ten dzień – zarówno wydarzenia w kościele, jak odbywający się później obiad dla zaproszonych. Tradycją są również aranżowane sesje zdjęciowe dziecka w komunijnej szacie oraz jego wspólne fotografie z rodziną i chrzestnymi. Sala komunijna powinna więc oferować malownicze, schludne wnętrza. Dodatkowym plusem będzie możliwość skorzystania z pobliskiego ogrodu, w którym przy słonecznej pogodzie uda się wykonać sesję zdjęciową pod gołym niebem. Możliwość wyjścia do ogrodu to także atrakcja dla kilkuletnich gości przyjęcia komunijnego – jeśli będzie ich spora grupa, zalecamy rozważyć skorzystanie z usług animatora, który zajmie dzieci wciągającymi zabawami.
Naturalnie, zaproszeni na obiad komunijne kupią upominki dla dziecka. Rodzice z reguły dają im całkowitą dowolność z tym zakresie. Aczkolwiek w zaproszeniu można zaznaczyć, że nie zgadzamy się na niektóre rodzaje podarunków, przykładowo zabawkowe pistolety albo kosztowną biżuterię.

Lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]